3D-laserscanning en omzetten pointcloud naar BIM in Revit Station Haarlem

Voor onze opdrachtgever hebben wij het stationsgebouw van Haarlem Centraal volledig 3D ingemeten. Een bijzonder project waarbij wij onze expertise in 3D-laserscanning en BIM-modellering optimaal hebben ingezet.
Projectdoel
Het nauwkeurig vastleggen van de werktuigbouwkundige installaties (W-installaties), met als einddoel een gedetailleerd en betrouwbaar BIM-model in Revit van de bestaande toestand.
Inmeten van een complex gebouw
Het stationsgebouw kent een grote diversiteit aan ruimtes en installaties, wat vraagt om een zorgvuldige en technisch aanpak. Wij hebben onder andere de volgende gebouwonderdelen in kaart gebracht:
- Openbare ruimtes
- Kantoren
- Commerciële ruimten
- Installatieruimtes
Onze aanpak
Om tot een volledig en accuraat beeld te komen, combineren wij verschillende meetsystemen en technieken:
Opzetten van een meetgrid met controlepunten voor maximale nauwkeurigheid
NavVis VLX – Voor de snelle en efficiënte inmeting van kleinere en in gebruik zijnde ruimtes
FARO high-end scanners – Voor gedetailleerde opnames van grote ruimtes met veel installaties
De verkregen pointclouds worden per gebouwdeel gestructureerd en samengevoegd tot één geheel. Deze combineren we met de beschikbare historische tekeningen, waarna we de gegevens vertalen naar een Revit BIM-model van de bestaande toestand, inclusief alle relevante W-installaties.